- Polityka
- Brak komentarzy
Cytujemy: „Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie. W tym momencie Bezpieka zastanawia się gdzie jest najsłabsze ogniwo. Tworzy się – każdy oficer to wie – zaczyna się od tworzenia portretu psychologicznego osoby rozpracowywanej. Stworzono portret psychologiczny prezydenta Andrzeja Dudy i stwierdzono, że po pierwsze ma ego, po drugie jest słaby, po trzecie, grając na ego można uzyskać taką jego reakcję, jak sobie życzymy. I wtedy przystąpiono do realizacji serialu pod tytułem „Ucho Prezesa”. Celem tego serialu było wywołanie reakcji Prezydenta takiej, że „ja tu wszystkich przekonam, że jestem niezależny, pokażę Jarosławowi Kaczyńskiemu (…)„
Cytat pochodzi z programu „Wolne głosy wieczorem” (wydanie specjalne):
Żeby przybliżyć postać dr Jerzego Targalskiego przytaczamy kilka zdań ze strony Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie jest wykładowcą:
„historyk, politolog, orientalista, publicysta
W 1976 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a rok później studia w zakresie filologii starożytnego wschodu w Instytucie Orientalistycznym UW.
W latach 1976–1979 był studentem studium doktoranckiego w Instytucie Historycznym UW, a w okresie 1980–1981 pracownikiem naukowym IH UW.
W 2007 uzyskał stopień doktora nauk historycznych na Akademii Humanistycznej w Pułtusku na podstawie pracy pt. Mechanizmy demontażu komunizmu w Jugosławii na przykładzie Słowenii i Serbii (1986–1991).
W latach 1974–1979 należał do PZPR, jednak od 1976 współpracował z Komitetem Obrony Robotników, a od 1977 z Głosem i Wydawnictwem „Krąg”. Brał udział w zakładaniu czasopism Niepodległość oraz Obóz.”
Więcej o Jerzym Targalskim także na Wikipedii – link >>>
Cały, niespełna 22-minutowy wywiad z doktorem Targalskim obejrzą Państwo klikając na link >>>